Match of the Day
Witton Albion v Matlock Town
Northern Premier League
After playing the table's top-four teams one after the other, Albion will be glad of respite.
Matlock have wobbled so far in 2019, and back-to-back defeats make them vulnerable.
Carl Macauley's men need a home win; they've prevailed in only one of the past nine league games at Wincham Park.
READ > Witton v Matlock: preview
Keep an eye on...
Middlewich Town v Altrincham reserves
Cheshire League
The Witches host the leaders in desperate need of a change in fortune after losing four of their past five matches.
There is some encouragement though from how they performed in the return last month, a contest they led before taking a share of the spoils from a 3-3 draw.
Why not give your team a cheer?
Here's a full list of Saturday's fixtures:
Northern Premier League (ko 3pm)
Premier Division: Bamber Bridge v Hyde; Basford v South Shields; Buxton v Marine; Farsley Celtic v Grantham; Gainsborough v Workington; Lancaster v Mickleover; Scarborough v Warrington; Stalybridge Celtic v Hednesford; Witton v Matlock.
North West Counties League (ko 3pm)
Premier Division: 1874 Northwich v Irlam (at Winsford United FC); Ashton Ath v Northwich Victoria; Barnoldswick v Charnock Richard; Bootle v Whitchurch; Congleton v Burscough; Litherland REMYCA v Runcorn Town; Silsden v Abbey Hey; Squires Gate v City of Liverpool.
Cheshire League (ko 2pm)
Premier Division: Daten v Poynton (3pm); Eagle v Crewe; Egerton v Denton; FC St Helens v Greenalls PSO; Knutsford v Billinge; Malpas v Pilkington; Middlewich v Altrincham res.
League One: Broadheath Central v Grappenhall; Garswood v Halebank; Golborne v Lostock Gralam; Vulcan v Ford Motors; Windle Labour v Buxton res.
League Two: Cheadle Heath res v Sandbach Utd res; Cuddington v Ashton Ath res; Holmes Chapel v Cheadle res; Mersey Valley v Club AZ; Rylands res v Ashton Town res; St Helens Town res v Maine Road res (12.15pm); Winnington Ave 1994 v Wythenshawe Town Development (at Lostock Gralam FC).
Reserves Division Challenge Cup
Semi-finals: Billinge v Middlewich; Styal v Moore.
Crewe and District FA Cup (ko 2pm)
Second Round: MMU Cheshire v Winsford Saxons.
Crewe and District League (ko 2pm)
Premier Division: Barnton Wanderers v Madeley White Star; Mary Dendy v Tarporley; Over 3 Grange v Winnington Ave; Sandbach Curshaws v Sandbach Town.
Comments: Our rules
We want our comments to be a lively and valuable part of our community - a place where readers can debate and engage with the most important local issues. The ability to comment on our stories is a privilege, not a right, however, and that privilege may be withdrawn if it is abused or misused.
Please report any comments that break our rules.
Read the rules here